ARDUINO

آموزش نصب کتابخانه آردوینو

5/5 - (18 امتیاز)

هنگامی که با نرم افزار Arduino شروع بکار می کنید و از توابع داخلی استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید توانایی Arduino خود را با کتابخانه های اضافی افزایش دهید .

کتابخانه آردوینو چیست؟

کتابخانه آردوینو مجموعه ای از کدها است که ارتباط شما با سنسور ، نمایشگر ، ماژول و غیره را برای شما آسان می کند . به عنوان مثال ، کتابخانه LiquidCrystal ، ارتباط با نمایشگرهای LCD کاراکتری را آسان می کند . صدها کتابخانه اضافی جهت نصب در اینترنت وجود دارد . کتابخانه های داخلی و برخی از این کتابخانه های اضافی را از دانلود کتابخانه آردوینو  دانلود کنید . برای استفاده از کتابخانه های اضافی ، باید آنها را نصب کنید.

آموزش نصب کتابخانه آردوینو

جهت نصب و اضافه کردن کتابخانه به آردوینو دو روش وجود دارد .

اضافه کردن کتابخانه آردوینو از طریق Library Manager

برای نصب کتابخانه جدید در Arduino IDE می توانید از Library Manager (موجود در نسخه 1.6.2 IDE به بالا) استفاده کنید . IDE را باز کرده و روی منوی “Sketch” کلیک کنید و سپس Include Library> Manage Libraries را انتخاب کنید .

اضافه کردن کتابخانه آردوینو از طریق Library Manager
اضافه کردن کتابخانه آردوینو از طریق Library Manager

سپس Manage Libraries باز می شود و لیستی از کتابخانه هایی که از قبل نصب شده یا آماده نصب هستند را پیدا خواهید کرد. در این مثال ما کتابخانه سنسور رطوبت و دما DHT را نصب خواهیم کرد . برای یافتن کتابخانه آردوینو در کادر جستجو ، عبارت dht را تا تایپ کنید ، سپس نسخه کتابخانه مورد نظر برای نصب را انتخاب کنید. بعضی اوقات فقط یک نسخه از کتابخانه در دسترس است. اگر منوی انتخاب نسخه ظاهر نشد ، نگران نباشید طبیعی است.

آموزش نصب کتابخانه آردوینو
آموزش نصب کتابخانه آردوینو

در آخر بر روی install کلیک کنید و منتظر نصب کتابخانه باشید . بسته به سرعت اتصال به اینترنت شما ممکن است بارگیری طول بکشد. پس از پایان کار ، یک برچسب نصب شده باید در کنار کتابخانه DHT ظاهر شود . اکنون می توانید کتابخانه جدید موجود را از فهرست Sketch> Include Library پیدا کنید.

 

اضافه کردن کتابخانه آردوینو از طریق فایل ZIP

کتابخانه ها اغلب به صورت یک پرونده یا پوشه ZIP توزیع می شوند ، معمولا نام پوشه نام کتابخانه است . در داخل پوشه یک پرونده با پسوند سی پلاس پلاس .cpp  و یک پرونده .h و اغلب یک فایل keywords.txt وجود دارد . داخل پوشه مثال ها و سایر پرونده های مورد نیاز کتابخانه وجود دارد . کتابخانه با پسوند ZIP را از حالت فشرده خارج نکنید .

در نرم افزار  Arduino  ، به مسیر Sketch> Include Library> Add .ZIP Library بروید. در بالای لیست کشویی ، گزینه “افزودن .ZIP Library” را انتخاب کنید. فایل کتابخانه با پسوند ZIP را انتخاب کنید .

آموزش نصب کتابخانه آردوینو با فایل zip
آموزش نصب کتابخانه آردوینو با فایل zip

در صورتی که کتابخانه با موفقیت به نرم افزار arduino اضافه شده باشد پیام زیر نمایش داده می شود .

آموزش نصب کتابخانه آردوینو
آموزش نصب کتابخانه آردوینو

اکنون به منوی Sketch> Include Library بازگردید ، کتابخانه را در پایین منوی کشویی مشاهده کنید. کتابخانه برای استفاده در اسکچ ها در دسترس خواهد بود .

نوشته های مشابه

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات