AVRSIM800بسکامکدویژن

آموزش راه اندازی بلوتوث ماژول sim800

بلوتوث ماژول sim800

4.9/5 - (67 امتیاز)

بلوتوث ماژول sim800 یکی از امکانات مفید و کاربردی است که در کنار ماژول sim800 در یک بسته بندی وجود دارد ، و اکثر کاربرانی که از ماژول sim800 استفاده می کنند از ویژگی bluetooth ماژول sim800 استفاده نمی کنند و یا چون آموزش مفیدی به زبان فارسی برای راه اندازی بلوتوث ماژول sim800 وجود ندارد ، برای راه اندازی بلوتوث ماژول sim800 با مشکل مواجه می شوند .

این آموزش برای راه اندازی بلوتوث ماژول های سری SIM800  از جمله SIM808 , SIM800H , SIM800C , SIM800 استفاده می شود . بلوتوث ماژول SIM800 ورژن ۳٫۰ می باشد و از پروفایل های  SPP,OPP,HSP/HFP, A2DP,AVRCP, PBAP پشتیبانی می کند . به استثنای ماژول SIM800C که فقط از پروفایلهای SPP,OPP,HSP/HFP پشتیبانی می کند .

پروفایلها برای تنظیم پارامترها و کنترل ارتباط بین بلوتوث یک دستگاه و بلوتوث دیگر دستگاه ها می باشد . از  پروفایل  (SPP (Serial Port Profile برای ارتباط با تلفن همراه و دریافت و انتقال دیتا استفاده می کنیم .

ماژول SIM800 مجموعه ای از دستورات AT+COMMAND را برای اسکن دستگاه های بلوتوث و جفت سازی با استفاده از روشهای مختلف احراز هویت و ارسال و دریافت اطلاعات با استفاده از پروفایل SPP و کنترل تلفن هوشمند با استفاده از پروفایل هدست HSP را فراهم می سازد .

bluetooth ماژول sim800

توسط ماژول sim800 ما می توانیم با استفاده از بستر شبکه تلفن همراه با صرف هزینه ای کم توسط sms یا gprs از راه دور بر سیستم خود نظارت و کنترل داشته باشیم ، اما در مواقعی که ما در محل حضور داریم  می توان بدون استفاده از پیام کوتاه و اینترنت و پرداخت هزینه ، فقط از طریق بلوتوث ماژول sim800 بر دستگاه خود نظارت کنیم .

همچنین مواقعی نیاز است کاربر دستگاه یک سری اطلاعات  را در دستگاه وارد کند که نیاز مند استفاده از کیبورد و ال سی دی و دیگر امکانات جانبی می باشد ، اما استفاده از بلوتوث ماژول sim800 این امکان را به ما می دهد که به جای استفاده از لوازم جانبی از گوشی هوشمند خود جهت مانیتورینگ و وارد کردن اطلاعات و همچنین عیب یابی کردن استفاده کرد .

استفاده از بلوتوث ماژول sim800 در پروژه های ما هیچ گونه هزینه اضافی نداشته ، برای آنتن بلوتوث ماژول sim800 نیز می توان از آنتن های نهفته طراحی شده بر روی pcb همانند تصویر زیر استفاده نمود .

نکاتی که در طراحی و استفاده آنتن های نهفته یا اینترنال باید استفاده شود :

  • فضای پشت آنتن باید کاملا بلااستفاده و عاری از هرگونه مس باشد .
  • هرگز کادر مسی دور فضای آنتن تعبیه نشود .
  • آنتن در کناره های بورد و به دور از المانهای ایجاد کننده نویز تعبیه شود .
  • این نوع آنتن ها برای جعبه های پلاستیکی مناسب می باشند .
  • گین این نوع آنتن ها نهایتا ۴ الی ۵ دسیبل می باشد ، در صورتی که در دیگر آنتن ها به ۱۶ دسیبل هم می رسد .

بوردی که در تصویر زیر مشاهده می کنید از ماژول sim800c استفاده شده ، آنتن بلوتوث ماژول sim800c بر روی PCB طراحی شده است و از آنتن دهی قابل قبولی برخوردار می باشد .

راه اندازی بلوتوث ماژول sim800c
راه اندازی بلوتوث ماژول sim800c

همچنین آموزش آپدیت framware ماژولهای سری sim800 را در سایت قرار داده ایم ، می توانید مطالعه کنید .

توجه : برخی از ماژول های سری sim800 مانند ماژول sim800L فاقد بلوتوث هستند . برای اطلاعات بیشتر به دیتاشیت ماژول خود مراجعه کنید .

این محصول شامل :

فایل آموزش راه اندازی بلوتوث ماژول sim800 و آشنایی با دستورات به زبان فارسی
سورس کد ارسال و دریافت دیتا با bascom و codevision بین ماژولهای سری sim800 و گوشی اندروید
سورس کد قرار داده شده قابلیت تفکیک نام دستگاه و مک آدرس و متن دریافت شده را دارد.
کتابخانه آنتن ۲٫۴ گیگا هرتز برای نرم افزار آلتیوم
فایل اندروید bluetooth terminal جهت ارسال و دریافت دیتا بین ماژول sim800 و دستگاه اندروید
اپلیکیشن اندروید جهت کنترل چهار عدد رله

نویسنده : حسین غیاثوند
خرید و دانلود در لحظه :

نوشته های مشابه

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
12 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین محبوب ترین
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات